جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان البرز

city
   
 
  • البرز تنها تولیدکننده توربین‌های نیروگاهی کشور است

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز:

   البرز تنها تولیدکننده توربین‌های نیروگاهی کشور است

   البرز تنها تولیدکننده توربین‌های نیروگاهی کشور است

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز گفت: البرز تنها تولیدکننده توربین‌های نیروگاهی کشور است.

   به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، «جهانگیر شاهمرادی» صبح شنبه در جلسه مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور وزیر ارتباطات برگزار شد، با اشاره به اینکه البرز از نظر شهرک‌های صنعتی ویژگی‌های خاصی دارد، اظهار کرد: شش شهرک صنعتی دولتی و معادل آن شهرک صنعتی خصوصی در استان مستقر هستند.

   وی بابیان اینکه در هیچ جای کشور نمونه این شهرک‌ها و وجود ندارد ادامه داد: در شهرک‌های خصوصی استان واحدهای بسیار شاخصی مستقر هستند و این شهرک‌ها کاملا با محوریت بخش خصوصی اداره می‌شوند.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه برخی از واحدها در البرز نیازمند ساماندهی هستند، گفت: ساماندهی واحدهای صنعتی باعث توسعه و اخذ مجوز می‌شود.

   شاهمرادی بابیان اینکه البرز به علت هم‌جواری با پایتخت به‌عنوان بزرگ‌ترین بازار مصرف محسوب می‌شود، عنوان کرد: البرز قطب تولید ماکارونی کشور است.

   البرز تنها تولیدکننده پله‌برقی در کشور است

   وی با تأکید بر اینکه هشت درصد از واحدهای صنعتی نمونه کشوری در البرز مستقر هستند، ادامه داد: البرز تنها تولیدکننده توربین‌های نیروگاهی در کشور است.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه البرز تنها تولیدکننده پله‌برقی در کشور است، گفت: همچنین استان ما قطب تولید قطعات خودروسازی کشور به شمار می رود

   شاهمرادی بابیان این مطلب که البرز دومین تولیدکننده داروهای فاکتور هفت در دنیاست؛ گفت: هیچ واحد داروسازی غیرفعالی در این استان وجود ندارد.

   وی با اشاره به اینکه قطب تولید لوازم‌آرایشی کشور نیز استان البرز است، بیان کرد: موفق به کسب رتبه اول کشور درزمینه پرداخت تسهیلات رونق تولید شده‌ایم.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز با اشاره به اینکه با توجه به وضعیت موجود در استان نیاز داریم برای تحقق شعار سال به حفظ تولید و اشتغال بپردازیم، گفت: رتبه هفتم کشوری در صدور پروانه و رتبه پنجم کشوری در حوزه اشتغال‌زایی صنعتی از آن استان البرز است.

   شاهمرادی اضافه کرد: ۷۵ پروانه بهره‌برداری در سه ماهه اول سال جاری صادرشده و این نشان می‌دهد که بخش صنعت استان، فعال و پویا به حرکت خود ادامه می دهد.

   وجود ۶۰۷ طرح صنعتی در استان البرز

   وی به ۶۰۷ طرح صنعتی در استان البرز با پیشرفت فیزیکی بین ۶۰ تا ۹۹ درصد اشاره کرد و ادامه داد: تحقق این طرح‌ها ۳۱ هزار اشتغال را به دنبال خواهد داشت.

   رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز در ادامه با تأکید بر اینکه واحدهای تولیدی و صنعتی باید به‌صورت مستمر رصد شوند، گفت: بیش از 200 واحد صنعتی شناسایی‌شده‌اند که اگر دچار مشکل شوند کشور تأثیر منفی خواهد گرفت که بصورت لحظه ای اوضاع تولید این کارخانه ها مانیتور می شود.

   شاهمرادی تأمین بودجه و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی را مهم برشمرد و افزود: احیا معافیت های مالیاتی شعاع ۱۲۰ کیلومتری یکی از مواردی است که به تولید و اشتغال البرز کمک می‌کند و همچنین در رابطه با بازپرداخت تسهیلات ارزی، صاحبان صنایع دچار مشکل هستند که این موضوع باید موردتوجه قرار گیرد.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 3,098,343
تعداد بازدید امروز : 55
آخرین به روزرسانی : 13:49  1398/04/24