جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان البرز

city
   
 
  • در دولت نرخ سود تسهیلات صادرکنندگان به ۳.۵ درصد ارزی تقلیل پیدا کرده است

   مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران:

   در دولت نرخ سود تسهیلات صادرکنندگان به ۳.۵ درصد ارزی تقلیل پیدا کرده است

   در دولت نرخ سود تسهیلات صادرکنندگان به ۳.۵ درصد ارزی تقلیل پیدا کرده است

   مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت:باید به ابزار صادرات زیرساخت ها و امکاناتی که در کشور وجود دارد توجه شود چرا که صادرات؛ موتور محرکه اقتصاد کلان است و بدون آن نمی توان اشتغال ایجاد کرد و از رکود خارج شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، سیدکمال سیدعلی در مراسم تجلیل از صادرکنندگان برتراستان البرز با اشاره به تراز مثبت صادراتی کشور و لزوم توسعه صادرات غیرنفتی افزود: سال ۸۰ حدود ۳.۵ میلیارد دلار صادرات داشتیم و امسال آمار صادرات ما بالاتر از ۴۵ میلیارد دلار و از سال گذشته هم بیشتر خواهد شد و باید بیشتر روی صادرات غیرنفتی کار کرد.

   مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران ادامه داد: در خصوص صادرات باید دید دنیا چکار کرده است. بعد از جنگ جهانی شاهد شکل گیری موسسه های بیمه اعتباری دنیا بوده ایم بنحوی که تا امروز امروز ۱۰۳ کشور در دنیا موسسه بیمه اعتبار را ایجاد کرده اند.

   سید علی بیان کرد: دولت امروز زیرساخت های صادرات را در کشور ایجاد کرده و علاوه بر افزایش سرمایه صندوق؛ کاهش نرخ کارمزد تا ۷۰ درصد صورت گرفته تا جایی که بیمه نامه ها ۹ برابر شده است.

   وی با اشاره به کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی به صادرکنندگان افزود: در دولت نرخ سود تسهیلات صادرکنندگان به ۳.۵ درصد ارزی تقلیل پیدا کرده است و این خود حمایت از صادرکنندگان بشمار می رود.

   سیدعلی گفت: فرهنگ بیمه ای باید بنحوی گسترش پیدا کند که صادرکننده با بیمه صادراتی کار کند.

   وی بیان کرد: هم کنون در کشور ۹۹ درصد پول کالای صادراتی را تضمین آسیب می کنیم.

   مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به دیگر امتیازاتی که در صندوق ضمانت پیش بینی شده است عنوان کرد: امروز براساس اسم و مشخصات خریداران اطلاعات کامل مشتری ترنول مالی و.. در اختیار صادرکننده قرار می گیرد و سقف اعتباری را نیز مشخص می کنیم تا اگر بدون برات وصولی کار کرده اید و جنس فرستاده باشید بر اساس سقف اعتباری با ضمانت اعتباری کار کنید.

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,989,406
تعداد بازدید امروز : 1,248
آخرین به روزرسانی : 16:28  1398/02/31