جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان البرز

city
   
 
  • هدف گذاری 25 میلیون تنی تولید فولاد خام در سالجاری / پس از برجام 5 میلیارد و 500میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی صنعتی و معدنی انجام شد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح شرکت پارس فولاد جم در استان البرز؛

   هدف گذاری 25 میلیون تنی تولید فولاد خام در سالجاری / پس از برجام 5 میلیارد و 500میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی صنعتی و معدنی انجام شد

   هدف گذاری 25 میلیون تنی تولید فولاد خام در سالجاری / پس از برجام 5 میلیارد و 500میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی صنعتی و معدنی انجام شد

   وزیر صنعت، معدن و تجارت در مراسم افتتاح شرکت دنیلی در استان البرز اعلام کرد: در سال گذشته بیش از 18 میلیون تن فولاد خام تولید شد و امسال با توجه به تکمیل و راه‌اندازی واحدهای جدید این میزان تولید به 25 میلیون سال ارتقا می‌یابد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان؛ مهندس نعمت زاده در مراسم افتتاح شرکت دنیلی در استان البرز گفت:بازار ایران و بازار منطقه رو به توسعه است و برنامه ما این است که در کمتر از 8 سال به تولید بیش از 50 میلیون تن فولاد خام برسیم.
   وزیر صنعت خاطر نشان کرد: نیاز به خدمات مهندسی و ساخت تجهیزات و نیز نوسازی و مدرانیزه کردن واحدهای موجود داریم که شرکت دانیلی با عوامل مهندسی و اجرایی خود می تواند با واحدهای موجود در کشور همکار خوبی داشته باشد.
   وی ادامه داد: بیش از 35 سال است که شاهد واردات تجهیزات فولادی از خارج کشور و در بیشتر موارد از همین شرکت دانیلی و سایرین بوده ایم که با افتتاح این واحد اکنون قابلیت کشور ما به گونه ای است که هم می‌تواند نیاز خود را تأمین کند و هم در زمینه صدور ماشین‌آلا ت و خطوط تولید و کالاهای صنعتی به خارج از کشور فعالیت نماید.
   وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: سرمایه گذاری‌های خارجی در دولت یازدهم توسعه یافته است و بیش از 500 میلیون دلار در این دولت و در استان البرز سرمایه گذاری خارجی شروع شده و در دوره کوتاه پس از برجام بیش از 5 میلیارد و 500 میلیون دلار در بخش صنعت و معدن سرمایه گذاری آغاز شده که امیدواریم با توجه به شرایط بیشتر رو به گسترش باشد.
   وی افزود: شرکت دانیلی مشارکتی را در سرمایه گذاری پروژه‌های صنایع فولاد و آلومینیوم با سازمان ایمیدرو شروع کرده است.
   نعمت زاده گفت: خدا را شاکریم که در فضای اعتدال و تعامل جهانی کشورمان توانست با تعقل و تدبیر همانطور که رئیس جمهور حدود 4 سال پیش گفتند هم مقدمات چرخیدن سانتریفیوژ های هسته‌ای و هم گردش چرخ‌های صنعت و اقتصاد توامان شده است.
   وی اضافه کرد: امروز شاهد بازگشایی محصول مشارکت ایران و فرانسه و زمینه تولید خودرو بوده ایم و پژو فرانسه با ایران خودرو اولین محصول مشترک خود را افتتاح کرده است و این دومین ثمره تعامل و همکاری با جهان است.
   آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی نجم‌آباد در استان البرز
   عملیات اجرایی شهرک صنعتی نجم آباد نیز با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در 16 کیلومتری نجم‌آباد در استان البرز آغاز شد.
   در سفر یک روزه مهندس نعمت زاده به استان البرز کلنگ ساخت این شهرک صنعتی در مساحت 500 هکتاری به زمین زده شد
   در این شهرک صنعتی حوزه‌هایی که مجوزهای زیست محیطی را کسب می‌کنند از جمله صنایع کانی غیرفلزی ، کانی فلزی، شیمیایی، غذایی ، بازیافت ، سلولزی و غیره امکان فعالیت خواهند داشت .
   پیش بینی اشتغال برای فاز اول در 80 هکتار ، 2هزارو 300 نفر اعلام شده است.
   امکان زیرساختی از جمله آب برق و راه طی 6 ماه در این شهرک آماده سازی خواهد شد.
    
   گالری
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,989,339
تعداد بازدید امروز : 1,181
آخرین به روزرسانی : 16:28  1398/02/31