جمهوری اسلامی ایران

سازمان صنعت، معدن و تجارت

استان البرز

city
   
 
  • تشکیل خانه معدن در استان البرز

   تشکیل خانه معدن در استان البرز

   تشکیل خانه معدن در استان البرز

   انتخابات خانه معدن استان البرز با حضور رئیس خانه معدن ایران در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز برگزار شد.

   به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز، معاون امور صنایع و معادن گفت: خانه معدن استان البرز روز یکشنبه 94/06/01 با حضور رئیس خانه معدن ایران در محل سالن جلست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز راه اندازی شد.
   وی اظهار کرد: دفاع از حقوق بهره برداران معادن، رفع موانع سر راه استخراج از معادن، فراهم آوردن زمینه‌های سرمایه‌گذاری در صنایع فرآوری معادن با هدف جلوگیری از خام‌فروشی از اهداف مهم تشکیل خانه معدن است.
   مجید امامی پور با اشاره به اینکه هنوز بسیاری از استان‌های کشور فاقد نمایندگی خانه معدن هستند، افزود: تاکنون 20 نمایندگی خانه معدن در استان‌های کشور تاسیس‌شده و استان البرز بیستمین استان در این زمینه است.
   معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز خاطرنشان کرد: با توجه نقش خانه معدن در کمیته حل اختلاف ماده 24 مکرر قانون معادن و شورای گفت‌وگوی دولت، تشکیل آن می‌تواند در استان‌ها نقش بسیار مؤثری داشته باشد.
   وی با اشاره به انتخابات خانه معدن البرز یادآورشد: پس از رای گیری هفت نفر به‌عنوان اعضای هیئت مؤسس و دو نفر نیز به‌عنوان بازرس این خانه انتخاب شدند.
   وی در ادامه از تعداد معادن استان سخن به میان آورد و گفت: در حال حاضر 133 معدن دارای مجوز در استان فعالیت می کنند که 50 درصد آن ها را معادن شن و ماسه تشکیل می دهد.
   معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز اضافه کرد: متاسفانه گاهی شاهد هستیم که افرادی سودجو به برداشت غیرمجاز از معادن اقدام می‌کنند که سازمان صنعت ، معدن البرز در صورت مشاهده با آنها برخود قانونی خواهد کرد.
   امامی پور ادامه داد: پس از معرفی این افراد به دادگاه ، میزان برداشت و خسارت وارده محاسبه و از افراد سودجو اخذ می‌شود و همچنین مجازات های دیگری هم در قانون پیش بینی شده است که تعیین مبلغ آن بر عهده قاضی است.
   وی در پایان گفت: از ابتدای سال 93 تا کنون پنج نفر که به برداشت غیرمجاز از معادن اقدام کرده بودند از سوی این سازمان شناسایی شده و به دستگاه دادگاه معرفی شدند.

    

   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
مجموع بازدیدها : 2,989,343
تعداد بازدید امروز : 1,185
آخرین به روزرسانی : 16:28  1398/02/31